top of page
Поиск

Купальські дива


7 липня відзначається Свято Івана Купала,одне з найдавніших і найбільш улюблених в народі. Цей час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а, за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили. У цей день Іоанн Хреститель освятив воду та прогнав злі сили. Вірили, що вранці разом із першим сонячним променем в оселю зазирає добра долю. Вона не обходила і того, хто пірнав у теплу, оповиту чарівними туманами купальську воду або хоч умився нею.

В основі Купальських обрядів лежать культи вогню, води і рослинності. Купальські вогні -- це відгомін культу сонця, купальська вода—символ цілющої сили, папороть – символ щасливої долі, чудодійна роса забезпечувала красу та кохання, а купальське дерево—родючість та щастя. Свято Купала вирізняється особливою поетичністю та чарівністю. В ніч з 6 на 7 липня хлопці розпалювали багаття, через яке попарно перестрибували, а дівчата ще й пускали на воду віночки, забезпечуючи своє майбутнє подружнє життя.

Купальські дійства в Україні – це магія рідної землі, це бальзам для душі, який надає сил і наснаги і в наші дні.

В Ганнівській сільській бібліотеці з 3 по 7 липня до свята Івана Купала організована тематична викладка літератури під назвою «Купальські дива», де читачі зможуть більш детально прочитати про це свято.

Comentarios


bottom of page