top of page

Завдання 2

Після повернення додому Піфагор  переселився  до Південної Італії, яку тоді називали великою Грецією.  Тут, на острові Сицилія в Кротоні, у нього народжується власна філософська школа. Це був одночасно і релігійний союз, і політичний клуб, і наукове товариство. Учні цієї школи зобов’язувались вести так званий піфагорійський спосіб життя.

 

1.Назвіть правила, що входили до піфагорійського статуту (1 бал)

 

2. Що вивчали піфагорійці? (1 бал)

 

Спосіб життя піфагорійців увійшов в історію: як розповідають легенди, учнів Школи завжди можна було впізнати за їх зовнішнім виглядом і благородною поведінкою. Всі учні Піфагора і він сам були працелюбні. Досконало володіючи методами єгипетських жерців, Піфагор «очищував душі своїх слухачів, виганяв вади з серця та наповнював уми світлою правдою». В «Золотих віршах» Піфагор показав ті моральні правила, суворе виконання яких призводить до ідеалу.

 

3. Запишіть один з таких «Золотих віршів». (1 бал)

 

Цікавим є спосіб життя, який сповідували піфагорійці. Він спирався на ієрархію цінностей.

4. В чому вона полягає? (1 бал)

 

5. Який девіз був викарбуваний на перстні Піфагора? (1 бал)

 

6. Яку пентаграму піфагорійці вибрали у якості символу? (1 бал)

 

Піфагорійці вважали, що всі тіла складаються з найменших частинок, «одиниць буття», які в різних сполученнях відповідають різним геометричним фігурам. Число для Піфагора було і матерією, і формою всього світу.

 

7. В чому полягає основна теза піфагорійців, яка виходить з цього уявлення? (1 бал)

Числам надавали містичних властивостей. Одні числа приносять добро, інші зло, успіх тощо. Піфагор вважав, що душа – теж число, вона безсмертна і передається від однієї людини до іншої. Числова містика Піфагора та його учнів нанесла великої шкоди розвитку математики. Сучасна церква признає числову містику. Так, у Біблії число 666 є число звіру, 12 несе щастя, а 13 – нещастя.

 

8. Як трактував числа Піфагор? (1 бал)

 

9. Світ піфагорійці вивчали з позиції певних співвідношень, в основному числових. Назвіть «найкраще», ідеальне число; цифру неповноти, негативу; символ поділу. (1 бал)

 

10.  До яких чисел піфагорійці ставилися краще? (1 бал)

 

Всього за Завдання 2 ви зможете отримати 10 балів.

​Веб-квест з математики

"Піфагорові штанці рівні є у всі кінці"

bottom of page